Lista dobroczynnych właściwości probiotyków jest długa, a ich suplementacja nie powinna ograniczać się tylko do czasu antybiotykoterapii. Mało kto wie, że uzupełniając mikroflorę bakteryjną jelit można wpływać na stan swojej cery. Czy wiesz, że probiotyki mogą nawet pomóc w leczeniu trądziku?

Czym są probiotyki?

Probiotyki to żywe kultury bakterii oraz drożdży, które pozytywnie wpływają na mikroflorę jelitową. Pomagają w procesach trawiennych, tworzą barierę przeciwko chorobotwórczym bakteriom i wspierają układ odpornościowy. Probiotyki to najczęściej bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG oraz szczep drożdży Saccharomyces boulardii. Oba te prozdrowotne szczepy są zawarte w preparacie Enteromax Forte. 

 1. Enteromax Forte Enteromax Forte
  Enteromax Forte
  Regular Price 36,85 zł Cena promocyjna 27,90 zł
  Dodaj do listy życzeń

Kiedy stosować probiotyki?

Probiotyki należy stosować podczas antybiotykoterapii, a także podczas problemów trawiennych objawiających się biegunką, wymiotami, w stanach zapalnych jelit, podczas infekcji intymnych i dróg moczowych, podczas reakcji alergicznych, a także przy atopowym zapaleniu skóry i innych stanach zapalnych skóry

Probiotyki na trądzik 

Stan cery jest odzwierciedleniem kondycji jelit, a najlepszym wsparciem układu pokarmowego są probiotyki. To one tworzą barierę ochronną w jelitach przeciwdziałając chorobotwórczym patogenom i wspierając układ trawienny. Probiotyki wykazują pozytywne działanie szczególnie w przypadku trądziku pospolitego i różowatego. Badania dowiodły, że stres i zła dieta wpływają niekorzystnie na florę jelitową, co prowadzi do rozwoju bakterii uwalniających toksyny, które powodują stan zapalny widoczny na skórze.

Jaki probiotyk wybrać?

Każdy szczep bakterii odpowiedzialny za inne działanie, więc warto dostosować probiotyk do swoich potrzeb. Wybierając probiotyk należy zwrócić uwagę, czy ma on trzyczłonową nazwę zawierającą rodzaj bakterii, gatunek i określony szczep, np. Lactobacillus rhamnosus GG, który jest obecny w ENTEROMAX forte.

 1. Enteromax Forte Enteromax Forte
  Enteromax Forte
  Regular Price 36,85 zł Cena promocyjna 27,90 zł
  Dodaj do listy życzeń