Jak cieszyć się dobrym nastrojem i samopoczuciem? Recept i rozpraw na ten temat jest wiele. Zebraliśmy dla Was 5 najważniejszych porad. My wcielamy je wżycie nie od dziś i możemy powiedzieć jedno. To naprawdę działa!

1. Pielęgnuj więzi

Naukowcy są zgodni w tej kwestii. Szczęśliwi ludzie to tacy, którzy budują trwałe, dobre relacje z innymi. I wcale nie ma tu znaczenia, czy masz dużą czy małą rodzinę, ile osób znasz. Liczy się jakość tych relacji i szczerość. Dlatego dbaj o tych, którzy są Ci najbliżsi: rodziców, rodzeństwo, przyjaciół, dzieci… W dobrym towarzystwie zdecydowanie raźniej jest iść przez życie i łatwiej przezwyciężać problemy.

2. Bądź uważna

Czas szybko mija? Nie. Czas płynie tak samo. To my pędzimy. Tymczasem zachęcamy Cię, żebyś jak najczęściej na chwilę się zatrzymała. Rozejrzyj się dookoła. Obserwuj przyrodę, drzewa, ptaki, ludzi. Nie rób kilku rzeczy naraz. Skoncentruj się na tym, co w danej chwili. Patrz i przeżywaj emocje. Bądź świadoma swoich uczuć i doceniaj, co dla Cienie najważniejsze.

3. Rozwijaj się

Zawsze chciałaś nauczyć się hiszpańskiego, ale nie było kiedy? A może uważałaś, że to nie ma sensu? Wręcz przeciwnie! Jeśli coś sprawia Ci przyjemność, rób to. I naprawdę nieważne, czy to będzie kurs business English, czy nauka szydełkowania. Wróć do swoich zainteresowań lub odkryj je na nowo. Zobaczysz, jak wiele radości Ci to sprawi. Zwiększy się także Twoje poczucie pewności.

4. Bądź aktywna

Idź na spacer, wybierz się na przejażdżkę rowerową, tańcz, pływaj, pojeździj na łyżwach czy rolkach, przesadź kwiatki. Liczy się tylko jedno: ta aktywność ma sprawiać Ci przyjemność! Szybko odczujesz korzystny wpływ na cały organizm.

5. Ofiaruj więcej

To mogą być drobne gesty: miłe powitanie do zmęczonego sprzedawcy, drobna przysługa dla kogoś znajomego, uśmiech do przechodniów. Wyjdź poza własne potrzeby i poświęć komuś odrobinę swojego czasu. Może zrobisz coś charytatywnie? Dawanie może być bardzo przyjemne i budujące!