Stres negatywnie wpływa na zdrowie, a najczęstszymi skutkami długotrwałego stresu są m.in.: osłabiony układ odpornościowy, niekontrolowany wzrost masy ciała, bezsenność i problemy z koncentracją. Jak poradzić sobie ze stresem?

1. Regularnie ćwicz

Regularna aktywność fizyczna nie tylko pozwala utrzymać szczupłą sylwetkę, ale także poprawia nastrój i jest niezawodnym sposobem na radzenie sobie ze stresem. W czasie wysiłku fizycznego wydzielają się endorfiny i serotoniny, czyli tzw. hormony szczęścia. Pamiętaj, żeby wybrać formę aktywności zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli lubisz rywalizację, najlepiej sprawdzą się sporty zespołowe, a jeśli muzyka gra w Twoim życiu ważną rolę – wybierz zajęcia taneczne lub fitness.

2. Wycisz się

Daj sobie czas na odpoczynek od natłoku informacji i hałasu. Zrób sobie minimum 30 minutową przerwę od wszystkich możliwych bodźców zewnętrznych. Na czas przerwy wyloguj się z mediów społecznościowych i przestań sprawdzać portale informacyjne. Zapewnij sobie ciszę, wyłączając wszystkie możliwe źródła hałasu. Ten czas poświęć na medytację, jogę lub to, co sprawia Ci przyjemność.

3. Wysypiaj się

Organizm potrzebuje czasu na regenerację po intensywnym dniu. Kładź się spać o podobnej porze, nawet w weekendy. Zaburzony rytm dobowy sprawia, że nie możemy zasnąć, a kolejnego dnia czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni. Aby sen był efektywny organizm musi przejść przez fazę NREM i fazę REM, w czasie której następuje odbudowa tkanek, rozluźnienie mięśni i zanik hormonów stresu.

4. Głęboko oddychaj

Świadomy oddech pozwala chociaż na chwilę oderwać się myślami od problemów, dlatego w sytuacjach stresowych najszybszym sposobem na uspokojenie jest głoboki, miarowy i  świadomy oddech. Pamiętaj, żeby wdychać powietrze nosem, a wydychać ustami.

5. Odpowiednia suplementacja - wybierz Silne Nerwy

W stresujących sytuacjach wspomóż się kapsułkami Silne Nerwy DZIEŃ Pharmasis. Jest to naturalny sposób na radzenie sobie ze stresem. Zawarte w kapsułkach ekstrakty z różeńca górskiego i korzenia ashwagandhy mają  właściwości adaptogenne, dlatego od wieków były stosowane jako remedium na stres i napięcia. Ponadto kapsułki Silne Nerwy zawierają melisę lekarską, która ułatwia zasypianie i koi nerwy, a kompleks witamin z grupy B, korzystnie wpływa na układ nerwowy.

Stres oksydacyjny – co to jest?

Stres oksydacyjny to stan wywołany życiem w długotrwałym stresie i złą dietą. Jest to zaburzenie równowagi pomiędzy ilością szkodliwych wolnych rodników, a przeciwutleniaczy (antyoksydantów). Stan ten może prowadzić do poważnych chorób, takich jak: miażdżyca, udar mózgu, nowotwór. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie powyższych zasad, aby nie dopuścić do negatywnych skutków długotrwałego stresu.

  1. Silne Nerwy Dzień 3+1 GRATIS Silne Nerwy Dzień 3+1 GRATIS
    Silne Nerwy Dzień 3+1 GRATIS
    Regular Price 71,47 zł Cena promocyjna 53,60 zł
    Dodaj do listy życzeń