Zdrowe i zadbane włosy są symbolem kobiecości i jedną z najistotniejszych części naszego wizerunku. Co zrobić, aby nasze włosy były lśniące i gęste? Przedstawiamy 5 prostych trików, które możesz zastosować samodzielnie w domu, aby poprawić stan zdrowia swoich włosów i skóry głowy.

Fryzjerzy, drogie odżywki, farby, szampony, maski pielęgnacyjne i zabiegi… Czy piękno musi być takie kosztowne? Oczywiście, że nie! Zdziwisz się, jak wiele możesz zrobić dla swoich włosów samodzielnie w domu.

1. Czesz włosy dwa razy dziennie

Czesanie włosów to najprostszy i najtańszy sposób, aby wzmocnić swoje włosy, pobudzić ich wzrost i zadbać o odpowiednie ukrwienie skóry głowy. Ważne jest, aby czesać włosy już od ich nasady. Dzięki temu, wykonasz przy okazji masaż stymulujący wzrost i odżywienie włosów.

2. Myj włosy pod zimną wodą

Sposób ten może nie należy do najprzyjemniejszych, ale pomoże Ci pozbyć się rozdwojonych końcówek. Niska temperatura zamyka łuski włosów, dzięki czemu stają się one gładsze i bardziej lśniące.

3. Pij wodę

Piękne włosy są kolejnym argumentem przemawiającym za piciem dużej ilości wody w ciągu dnia. Woda pomaga wypłukiwać toksyny z organizmu, dzięki czemu włosy rosną szybciej. Ponadto odpowiednie nawodnienie od wewnątrz sprawia, że są mniej są mniej kruche i łamliwe.

4. Suszenie i modelowanie włosów

Wysoka temperatura niszczy włosy, dlatego ich częste suszenie, prostowanie lub kręcenie sprawia, że stają się matowe i przesuszone. Jeżeli możesz, zrezygnuj z używania suszarki na lub przynajmniej korzystaj z najchłodniejszego strumienia powietrza. Zabiegi, takie jak prostowanie czy kręcenie włosów, wykonuj tylko od wielkiego święta.

5. Zdrowa dieta

Zdrowa dieta jest kwestią kluczową dla kondycji naszych włosów. Sposób odżywiania wpływa nie tylko na naszą figurę, ale także na każdy aspekt życia. Aby mieć piękne i gęste włosy, powinnaś dbać o pełnowartościowe posiłki, obfitujące w owoce, warzywa, orzechy, nasiona i tłuste ryby. Witaminy niezbędne dla zdrowia naszych włosów to: A, D i B oraz kwasy tłuszczowe Omega-3.

Nasza rada: Jeżeli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, zrezygnuj z:

  • częstych wizyt na solarium - lampy opalające mają taki sam wpływ na włosy, jak promienie słoneczne. Kilkunastominutowa sesja opalania na solarium to równowartość dwugodzinnego wylegiwania się na plaży. Najbardziej podatne na uszkodzenia są włosy blond, utleniane i siwe.
  • ciasnego wiązania włosów i tapirowanych fryzur
  • picia nadmiernej ilości alkoholu i napojów z kofeiną
  • trwałej ondulacji i kręcenia włosów lokówką
  • prostowania włosów
  • spożywania produktów bogatych w cukry proste, ponieważ zwiększają one prawdopodobieństwo wystąpienia łupieżu.